fbpx
GündemManşet

Baran’dan Tugay’a sert sözler: Bu yıl pandeminin ardına sığındı, peki ya gelecek yıl ne yapacak?

AK Parti İzmir Büyükşehir Üyesi Ahmet Uğur Baran, ’da 2020 yılının kayıp yıl olarak geçtiğini söyledi. Baran, “Karşıyaka Belediyesi’nin 2020’deki performansı, 2021 için bir örnek değil, olsa olsa bir ibrettir” dedi.

2020 yılının bitimine sayılı günler kala AK Parti Karşıyaka Belediye Meclisi ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uğur Baran, Karşıyaka Belediyesi’ni eleştirdi. Geride bırakılan yıl boyunca hizmet üretilmediğini söyleyen Baran, “Bu yıl pandeminin ardına sığınıyorlar, peki ya gelecek yıl ne yapacaklar?” diye sordu.

AK Partili Baran yaptığı açıklamasında Karşıyaka Belediyesi’nin iyi yönetilmediğini söylerken şu sözleri kullandı: “Karşıyaka Belediyesi’nin 2020 karnesine baktığımız zaman geçer not bulmakta zorlanıyoruz. İlçemiz deneme yanılmayla, düşe kalka yönetilmeye çalışılıyor. Bakın Karşıyaka Belediyespor’a profesyonel basketbol şubesi açtılar. Kısa süre sonra kapattılar. Açarken “Niye açtınız? Karşıyaka Spor Kulübü yetmiyor mu bu ilçeye?” diye sorduğumuzda dinlemediler. Kapatırlarken “Niye açtınız, niye kapatıyorsunuz?” diye sorduk. Onu da anlamayıp, “Açarken eleştirdiniz, kapatırken eleştiriyorsunuz.” diye cevap verdiler. Birçok bakkal, market ve tekel bayisinin arasına kalktılar gecekondu gibi büfeler kondurdular. Alkol ruhsatı olmadan alkol satan ve esnafla rekabete girişen büfeleri eleştirdik. Birkaç gün içinde apar topar büfeleri kaldırdılar. O halde buradan çıkarılacak sonuç basit ve nettir. Karşıyaka Belediyesi plansızca hareket etmektedir.”

“BENZEMİYOR DEDİLER, 3 GÜNDE KALDIRDILAR”

İlçedeki tabela gerilimine değinen Baran, “Karşıyaka Belediyesi’nin önünü arkasını tartmadan yaptığı işlerin içinde 2020’nin en gaflet ve dalalet içeren hamlesi, HDP logosu gibi logoyu, belediye restoranına kondurmak oldu. Yanlış olduğunu söyledik, kıyamet kopardılar ve hakaretler saçtılar. Sonra ne oldu? Benzemediğini iddia ettikleri tabelayı 3 günde kaldırdılar. Sayın Başkan sosyal medyada sabahlara kadar “Alakası yok” diyordu. Madem alakası yoktu, tabela neden yerinden uçtu?” ifadelerini kullandı. 

“SEMRA AKSU PARKI GİTTİ ALKOL RUHSATI GELDİ”

Karşıyaka Belediyesi’nin ilçenin spor değeri olan Semre Aksu’ya da büyük bir saygısızlık yaptığını söyleyen Baran, “Türk sporunun Karşıyakalı efsanelerinden Semra Aksu’nun adına yine CHP’li olan önceki dönem belediye başkanı park yapılacağını söyledi. Yapılmayınca işin peşine düştük, “Arazi Büyükşehir’in” dediler. Biraz geçince baktık ki boş araziye alkol ruhsatı verdiler. Kendileriyle çelişiyorlar, ilçe değerlerine saygısızlık ediyorlar, boş araziye ruhsat vererek tarihe geçiyorlar.” dedi.

“OLAN KARŞIYAKA’YA OLDU”

Mavişehir’deki su baskınlarına da değinen Baran, “Çarşamba’yı sel aldı türküsü ne yazık ki artık Mavişehir için söylenir oldu. Bir yandan bahane siyasetiyle zaman kazanmaya çalışan CHP anlayışı, diğer taraftan vizyonunun göstergesi olarak ilçeyi kumdan kalelerle savunmaya çalıştı. Olan yine Karşıyaka’ya oldu.” dedi. 

ARAZİ TARTIŞMASI

AK Partili Baran, “Mavişehir’de TOKİ’nin özelleştirme hamlesinin olduğu alana çadır diken Karşıyaka Belediyesi, söz kendi rantı olunca satmaktan, plan değiştirmekten geri kalmıyor. Mavişehir’de “doğa” diyen Karşıyaka Belediyesi, konu arazi satmaya, imar planı değiştirmeye gelince “rant” demekten geri kalmamıştır.” dedi.

TEMİZLİK SINIFTA KALDI

Karşıyaka’da en temel hizmet olan temizliğin dahi sınıfta kaldığını söyleyen Baran, “Eskiden Karşıyaka’da sahilin hizmet aldığı, iç kesimlerin alamadığı söylenirdi. Şimdi o da kalmadı. Sahile iniyorsunuz, kovaları taşmış, atıklar yerlere saçılmış, tuvalet ihtiyacı için koca sahilde doğru düzgün önlem alınmamış. İç kesimlere gidiyorsunuz, oralar zaten hizmeti unutmuş. Yatırım yok, hizmet yok. Acıdır ki Karşıyaka halkının geleceği, temizliği ve refahı kaderine terk edilmiş durumdadır. Daha da kötüsü bu tablo, 2021 için de en ufak bir umut ışığı vermemektedir.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın