fbpx
Genel

Banu Özdemir hakim karşısında!

İzmir’de yaklaşık 4 ay önce camiden “Çav Bella” şarkısı çalınmasına ilişkin görüntüleri sosyal medyada paylaştığı gerekçesiyle tutuklanan ve daha sonra serbest bırakılan Banu Özdemir, bugün hakim karşısına çıktı. Duruşma 26 Kasım’a ertelendi. Mahkeme heyeti konuyla ilgili bir olay çıkıp çıkmadığını kolluk kuvvetlerine soracak.

İzmir’de geçtiğimiz 20 Mayıs günü müftülüğün merkezi ses sistemini sabote ederek bazı camilerin hoparlörlerinden ‘Çav Bella’ şarkısının çalınması ile ilgili İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında sosyal medya hesabından paylaşımlar yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınan CHP İzmir İl eski Başkan Yardımcısı Banu Özdemir çıkarıldığı 3. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanmış ve Aliağa’da bulunan Şakran Cezaevi’ne konulmuştu. Daha sonra İzmir 50. Asliye Ceza Mahkemesi, Banu Özdemir için tahliye kararı vermişti.

Özdemir hakkında hazırlanan iddianamede, “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar cezalandırılması talep edilmişti.

Özdemir, yargılandığı davada 4 ay sonra bugün hakim karşısına çıktı. 

Duruşmayı CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, İl Başkanı Deniz Yücel, CHP PM Üyesi Umut Akdoğan, İzmir Milletvekilleri Kamil Okyay Sındır, Özcan Purçu, Murat Bakan, il yöneticileri ve bazı ilçe başkanları da takip etti.

Mahkeme heyetinin, konuyla ilgili bir olay çıkıp çıkmadığını kolluk kuvvetlerine sormak için duruşmayı 26 Kasım’a ertelediği öğrenildi.

Öte yandan davayı takip eden CHP’liler beraat kararı çıkmaması üzerine hakim ve savcının adil yargılama yapmadığını öne sürerek, duruma tepki gösterdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın