fbpx
Genel

Bakan Soylu: DEAŞ’ın sözde Türkiye emiri tutuklandı

İçişleri Bakanı Soylu, “DEAŞ’ın sözde Türkiye emiri, önemli planlarla yakalandı ve tutuklandı” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden IŞİD’in ‘Türkiye emirinin’ önemli planlarla tutuklandığını açıkladı.

Soylu, yaptığı paylaşımda, emniyet teşkilatına tebrik ve teşekkürlerini bildirerek, “DEAŞ’ın sözde Türkiye emiri, önemli planlarla yakalandı ve tutuklandı” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütü DEAŞ’ın yakalanan sözde Türkiye emirinin Mahmut Özden olduğunu açıkladı. Soylu şunları söyledi:

Terör örgütü mensubu kalaşinkofu ile beraber ele geçirildi. Onun zerine ciddi bir araştırma başladı. Talimatı nerden aldı, kimden aldı, ne şekilde aldı diye. Ve netice itibarıyla DEAŞ’ın Türkiye sözde emirine ulaşıldı.Daha da genişletildi. Ennihayetinden evinde yapılan aramalarda ve diğer yerlerde yapılan aramalarda bir dijital matarayalar ve blgisaryarına el konuldu.

Bilgisayarda elde edilen süreçlerden, Irak ve Suriye’den sürekli talimat aldığı, 10-12 kişilik gruplar oluşturarak, Türkiye’de eylem hareketlilik oluşturacağı, bir takım silah ve mühimmatların gömüleceği yerler, yine bir takım grupların Türkiye’ye ekonomik açıdan zarar vereceği değerlendirilen gruplara eylem yapmak ve aynı zamanda da siyasi ve devlet adamlarının kaçırılıp Suriye’ye götürülmesi hususunda bir planlarının olduğu çok net bir şekilde ele geçirildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın