fbpx
GündemManşet

Aslı Özkısırlar’ın arkadaşları konuştu: Yatak bulamadı, 25 günde 25 kilo verdi

’deki hastanelerde yatak bulamadığı için sosyal medyada Bakan Koca’ya isyan eden Aslı Özkısırlar, yaşamını yitirdi. Arkadaşları, Özkısırlar’ın 25 gün yatak beklediğini, bu süreçte 25 kilo verdiğini anlattı.

İzmir Alsancak’ta geçimini takı yapıp satarak sağlayan ve hastanelerde boş yatak bulamadığı için hesabından isyan eden Aslı Özkısırlar, hayatını kaybetti.

Özkısırlar, 24 Mart’ta sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Nerdeyse 10 günden fazladır hastaneye yatış için bekliyorum. Yatak yok. Ama siz yapın kongrenizi. Benim çektiğim ağrının, eziyetin ne önemi var sonuçta. Sürünerek ölürsünüz umarım” ifadelerini kullanarak AK Parti’nin ‘lebaleb’ kongrelerine tepki göstermişti.

Akciğer rahatsızlığı nedeniyle tedavi görmek için 25 gün boyunca hastanelerde yatak bulamayan Özkısırlar’a üç gün önce hastanede yer bulunabildi. Ancak bu süreçte iki kez kalbi duran Özkısırlar, dün sabah hayatını kaybetti.

DURUMU AĞIRLAŞINCA HASTANEYE KALDIRILDI

Özkısırlar’ın yaşamını yitirmesinin ardından açıklama yapan ailesi de kızlarının uzun süredir yatak bulamadığını, bu süreçte durumunun ağırlaştığını söyledi. TELE1’e konuşan Özkısırlar’ın ailesi şu ifadeleri kullandı:

“Bozyaka Araştırma Hastanesi’nde bir vardı. 25 gündür yatak bulamıyordu. Durumu kötüydü. Doktorlar da bunu söyledi. Bu süreçte nefesi kesildi ve ciğerleri su topladı. Durumu ağırlaşınca Yeşilyurt Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Orada yoğun bakıma kaldırıldı. Orada da yer olmadığı için Yaşam Hastanesi’nde kaldırıldı. Durumu giderek kötüleşti. Bu sabah da vefat etti. Romatizmal bir hastalığı vardı. Kısa bir süre önce de stent takıldı.”

25 GÜNDE 25 KİLO VERDİ

BirGün’e konuşan Özkısırlar’ın yakın bir arkadaşı ise şunları anlattı:

“Aslı, Bozyaka ve Araştırma Hastanesi’nde düzenli olarak takip ediliyordu. Hastalıkları vardı. 25 günde tam 25 kilo verdi. Doktoru bu sürede hastaneye yatırmak istedi; ancak Covid-19’dan dolayı boş yatak olmadığını söyledi. Aslı 25 gündür hastaneye yatmayı bekliyordu. En son geçtiğimiz akşam nefesi kesildi ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdık. Doktorlar Aslı’nın ciğerlerinin su topladığını söyledi ve bu hastanede de yer olmadığı için Ege Yaşam Hastanesi’ne sevk ettiler. Burada doktor durumunun kötü olduğunu ve kalp destek ilaçlarıyla hayatta kaldığını söyledi. Bir gece de orada yattıktan sonra hayatını kaybetti.”

Otizm Gönüllüleri Derneği üyesi Erkan Erten de, “3-4 yıldır birbirimizi tanıyoruz. Aslı’nın mikrobik bir rahatsızlığı vardı. 90 kiloydu. En son 65 kiloya düştü. Bir süre yürüyemedi. Duymasında da sorun vardı. Uzun süre hastaneye yatmak için sıra bekliyordu. Defalarca kalbi durdu. Bu sabah da yaşamını yitirdi” diye konuştu.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

Özkısırlar’ın hayatını kaybettiğinin sosyal medyada duyurulmasının ardından #AslıÖlmediÖldürüldü etiketiyle paylaşım yapan binlerce kullanıcı, yaşanan duruma tepki gösterdi. Özkısırlar’ın ihmal nedeniyle hayatını kaybettiğinin vurgulandığı paylaşımlarda, Bakanlığı’na sert tepki gösterildi. Özkısırlar’ın İzmir’de bulunan takı tezgâhına da yakınları tarafından çiçekler bırakıldı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın