fbpx
GenelPolitika

Akşener’den Özdağ yorumu: Demek ki yargı Bahçeli’yi doğru bulmuş

Ümit Özdağ’ın ihracının mahkeme tarafından iptal edilmesini yorumlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Anlaşılıyor ki, partimizin sistemi içerisinde yargı çok hızlı çalıştı, çok manidar” dedi. Akşener, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin hızlı yargılama konusundaki açıklamasına gönderme yaptı: “Demek ki, yargı Sayın Bahçeli’nin bu ortaya koyduğu tavrı doğru bulmuş.”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ hakkındaki ihraç kararının mahkeme tarafından iptal edilmesini yorumlarken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yargılamalarla ilgili mesajlarını hatırlattı.

İlçe ilçe esnaf gezilerine İstanbul’un Kartal ilçesinde devam eden Akşener, aşı konusuna değinerek, “Aşı olacağız elbette” dedi ve konunun çok hassas olduğunun, her safhasının kamuoyuna anlatılması gerektiğini vurguladı. Akşener şöyle konuştu:

“AYTUN ÇIRAY’A AŞI RANDEVUSU VERMEMİŞLER”

“Aşı olacağız elbette, arkadaşlarımızın büyük çoğunluğu oldu. Aşı ile ilgili insanlar endişeli, vatandaşın aşı olma meselesinin çok açık net bir şekilde kamuoyu ile paylaşılması lazım. Bakanlar olur, vatandaş bakar olmasın. Özellikle esnaf geziyoruz, bunların çalışanları dolmuşla, minibüsle ve toplu taşıma araçları ile geliyor, o insanların behemehal ücretsiz aşılanması lazım. Aşı konusu çok hassas ve kamuoyuna her bir safhasının anlatılması lazım. Ne zaman başlanacak, ne zaman olacak. Bizim hekim milletvekili arkadaşımız Sayın (Aytun) Çıray aramış kendisine aşı ile ilgili randevu vermemişler. Dolayısıyla bu tür hikayeler duyuyoruz, sıradan vatandaş ne yapacak? En önemlisi bu.”

“BAHÇELİ’YE KATILIYORUM”

Akşener; Bahçeli’nin, kulislerde seçim barajının yüzde 12’ler olarak konuşuldu bir dönemde, barajın makul seviyeye indirilmesine ilişkin yaptığı açıklaması ve siyasi etik konusundaki söylemlerini nasıl değerlendirdiği sorusuna şu yanıtı verdi:

“Siyasi etik yasasını elbette çok önemli buluyorum, kendisine katılıyorum. Sayın Bahçeli ve Sayın yeni görüşmüşlerdi, orası konuşulmamış demek ki, yine üzerinden bir haberleşme olarak görüyorum. Kendi aralarında bir haberleşme meselesi olarak görüyorum. Ama etik yasası kesinlikle olması gereken bir konu. Seçime yönelik her konuda dört parti birlikte hareket ediyor: Vatan Partisi Sayın Perinçek, Sayın Bahçeli, Sayın Erdoğan ve Sayın Mustafa Destici. Böyle bir sistemin içerisinde kaç olur, ne olur ne olmaz, onlarla ilgili hiçbir bilgi sahibi değiliz.”

“BEŞ YILDIR DAVAM SÜRÜYOR, DARISI ONUN BAŞINA”

Ümit Özdağ’ın partiden ihraç kararının iptal edilmesi ve basın toplantısında İl Başkanı’nın istifa ettirildiği yönündeki açıklamalarını nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine Akşener şöyle konuştu:

“Anlaşılıyor ki, partimizin sistemi içerisinde yargı çok hızlı çalıştı çok manidar. Bütün yargı ile işi olanlara bu karar verme işlemi inşallah örnek olur. Sayın Bahçeli’nin bir hızlı yargılama, uzun süre tutuklulukların doğru olmadığına dair bir beyanatı olmuştu, demek ki, yargı Sayın Bahçeli’nin bu ortaya koyduğu tavrı doğru bulmuş. Ben de kendisine katıldığımı söylemiştim o zaman. Bu arada çok uzun süre dava açılmış, ifadesi alınmamış ben başta olmak üzere partimizde insanlar . Beş yıldır benim davam sürüyor. Darısı onun başına. İl başkanımızın kendi kendine müracaatı var orada da, demek ki yargı hızlı çalışabiliyormuş, orada da yargının çok hızlı olabileceğine dair bir örnek, bu çok ilginç geldi bize, inşallah bütün yargılamalarda aynı şey olur. Biz kendi iç bünyemizdeki mesellerle vatandaşın meselelerini örtmeyeceğiz, su yolunu bulur.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın