fbpx
ManşetPolitika

Akşener’den AK Parti’ye ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ çağrısı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmasına ilişkin iktidara çağrıda bulunarak, “Siz bir önerge verin, biz sizin önergenize destek verelim” dedi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu

“İhtiyacımız olan FETÖ’nün siyasi ayağını ortaya çıkarmak” diyen Akşener, “Bir kez daha çağrı yapıyorum. Siz bir önerge verin, biz sizin önergenize destek verelim” dedi.

Van’daki çığ ve Sabiha Gökçen’deki uçak kazası hakkında açıklamalarda bulunan Akşener, “İşin uzmanları her iki için de özveri ile yürütüldüğünden şüphe etmediğimiz hatalara dikkati çekiyor. Gösterilmesi gereken dikkatin gösterilmediğinden bahsediyorlar. Henüz aydınlığa ulaşmamış gerçekler var” diye konuştu.

“Ülkemizi soktuğunuz Suriye bataklığında Mehmedimiz can veriyor” diyen Akşener, “Mikrofon delikanlılığını artık bırakın ve gereğini yapın” ifadelerini kullandı.

Akşener’in açıklamarından öne çıkanlar şöyle:

FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI

“Geçtiğimiz hafta sayın ile sayın Başbuğ arasında yaşanan tartışmayı biliyorsunuz. Bu tartışma FETÖ ile mücadele edenlere mi, yoksa FETÖ’ye mi yarıyor bunun peşindeyiz. ’e verdiğimiz önergelerimizle FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılmasını istedik. Eski Genelkurmay Başkanı askerlerin sivil mahkemelerde yargılanmasının önünü açan düzenlemeyi FETÖ’nün istediğini söyledi. Sayın Erdoğan ‘Kandırıldık’ demişti. Türkiye’yi 15 Temmuz’a götüren sürecin gerekçeleri ortadayken kurumları yıpratacak sözlere dikkat etmeliyiz. İhtiyacımız olan FETÖ’nün siyasi ayağını ortaya çıkarmak. Bu samimiyet, kararlılık ister. Biz buna varız. Bir kez daha çağrı yapıyorum. Siz bir önerge verin, biz sizin önergenize destek verelim. Türkiye’nin bu hesabı kapatması lazım.

İDLİB AÇIKLAMASI

Maalesef yeni haftaya yeni bir acıyla girdik. İdlib’deki saldırıda 5 Mehmedimizi şehit verdik. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu olayın ardından yapılan açıklama ise geçen haftaki açıklamanın aynısıydı. noktaları ateş destek vasıtalarıyla ateş altına alınmış ve gerekli cevap verilmiş. Devletin sözüne inanmak zorundayız ancak bu inancımız tahammül sınırlarını zorlayan bir noktaya geldiğimiz gerçeğini ortadan kaldırmıyor. Evet, artık tahammülüz kalmadı. Bu iş öyle açıklamayla falan olmaz, ülkemizi soktuğunuz Suriye bataklığında Mehmedimiz can veriyor. Siz nasıl daha neyi bekliyorsunuz? Diplomasi seçeneği elbette kıyıda durmalı ama Mehmedim toprağa düşerken ve bunu bir devletin askeri yaparken lafı uzatmanın anlamı yok. Mikrofon delikanlılığını artık bırakın ve gereğini yapın.

KORONAVİRÜS SALGINI

Olası bir salgında çalışanlarımız ne yapacaklarını biliyor mu? , ABD aşı geliştiriyor. Türkiye’de herhangi bir kurum bu senaryoya karşı bir önlem alıyor mu? Sorduk, “Ne önlem aldınız?” dedik, “Yolcuları termal kamerayla kontrol ediyoruz” dediler. Ateşi olmayan geçip gidiyor. Bu virüsün kuluçka dönemi 14 gün. Sağlam geçen biri 10 gün sonra fenalaşabilir. Önlem dediğiniz bu mu? Olası bir salgında hangi bölgelere çadır hastaneler kurulacak? Bunların planları var mı? Ölümcül virüslere karşı dut pekmezi yemek tedbir değildir.

VAN’DAKİ ÇIĞ, SABİHA GÖKÇEN’DEKİ UÇAK KAZASI

Kazalar elbette hayatmızın gerçeği. Ancak işin uzmanları her iki kaza için de özveri ile yürütüldüğünden şüphe etmediğimiz hatalara dikkati çekiyor. Gösterilmesi gereken dikkatin gösterilmediğinden bahsediyorlar. Henüz aydınlığa ulaşmamış gerçekler var. Sabiha Gökçen’de yıllardır bitirilemeyen ikinci pistte ve bunun sonucunda kullanılmaya devam eden, Sayın Bakan’ın tabiriyle yorgun piste dikkat çekiliyor. Biliyorsunuz o inmeye çalışan fakat inemeyen diğer uçağın yolcularından biri bendim. Aynı şartlarda güvenlik gerekçesiyle pisti pas geçen uçaklar varken, diğer bir uçağın inişine izin verilmesinin ya da pilotların inme kararının verebiliyor olması hakkında detaylı bir inceleme yapılması gerekir ama yapılmıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın