fbpx
ManşetPolitika

AK Partili Sürekli’den CHP’li Yücel’e: ‘Acizlik içindeler’

AK Parti ile CHP arasından yaşanan ‘basın mensuplarına saldırı’ tartışması hız kesmeden devam ediyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel arasında yaşanan tartışmaya AK Parti İzmir İl Başkan Kerem Ali Sürekli de dahil oldu. Sürekli mevkidaşı Yücel’e cevap vererek, “Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ’ın yaptığı açıklamar karşısında CHP İl Başkanı Deniz Yücel’in açıklamaları da bu şekilde algı üzerine kurulu, yersiz ve mesnetsizdir. Partimizi, İzmir basını ile karşı karşıya getirmeye çalışmaları, sadece ‘acz içinde olduklarını’ gösterir” dedi.

CHP İzmir İl Gençlik Kolları Kongresi’ndeki basın mensuplarına yönelik saldırı AK Parti ve CHP arasında tartışılmaya devam ediyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, CHP’yi olayın örtbas edilmesi için gazetecilere baskı yaptığını savundu. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel Dağ, “Biraz seviye, biraz edep yahu… İzmir basınını zan altında bırakan ve CHP’ye iftira içeren sözler ancak sizin zihniyetinizin bir ürünü olabilir. İzmirli basın kuruluşlarını olmayan tehditler karşısında sessiz kalmakla ve neredeyse kalemini satmakla suçlamak nasıl bir kafadır” dedi.

AK PARTİLİ SÜREKLİ’DEN MEVKİDAŞI YÜCEL’E YANIT

Yücel’in bu sözlerine AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’den yanıt geldi. Sürekli, “Ne hikmettir ki, CHP’nin her haksız eleştiri ve suçlamasına ilişkin yaptığımız açıklama sonucunda, aynı tablo ortaya çıkıyor. Yaptıkları yanlışları ortaya koyduğumuzda da durum değişmiyor. Mesele ekseninden saptırılıyor, ağır bir üslupla kamuoyunu yanıltıcı açıklamalar geliyor. Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ’ın yaptığı açıklamar karşısında CHP İl Başkanı Deniz Yücel’in açıklamaları da bu şekilde algı üzerine kurulu, yersiz ve mesnetsizdir. Partimizi, İzmir basını ile karşı karşıya getirmeye çalışmaları, sadece ‘acz içinde olduklarını’ gösterir. Demokrasi’ dersi vermeye kalkışanların aynaya bakmalarını istemek, bu açıklamaları yapanların öz eleştiri yapmasını, muhatabından özür dilemesini ve kınama yayınlanmasını beklemek; gerçekleri dile getirmektir. Mağdur da mağdur eden de ortadadır. Seviye ve edep mevzuna gelecek olursak; bu da tüm yalın ve belgeli haliyle CHP İl Gençlik Kolları Kongresinde bizzat kendileri tarafından sergilenmiştir. Kamuoyu tarafından da esefle izlenmiştir” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın