fbpx
ManşetPolitika

AK Partili Kırkpınar: İzmir’in sorunları yerinde sayıyor!

AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in icraatları ile sınıfta kaldığını söyledi

TBMM Genel Kurulu’nda gündem dışı söz alarak İzmir sorunlarını dile getiren AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, kentin koku, ulaşım ve alt yapı sorunları olduğunu belirtti.  Kırkpınar, konuşmasında, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı icraatları ile yine sınıfta kaldı. Kentin kronik sorunları yerinde saymış 1 yıl daha kaybedilmiştir. Yerel seçimler öncesi kentin başta koku ve ulaşım problemleri olduğunu ifade edenler, aradan geçen 1 yıl gibi bir süreye rağmen, sorunlara duyarsız kalmışlardır. Özellikle yaz aylarında İzmir körfezinden yayılan ve şehrin üzerine adeta kâbus gibi çöken pis koku probleminin ortadan kaldırılmasına ilişkin hiçbir adım atılmamıştır. Aynı şekilde kent içi ulaşım sıkıntısı devam etmektedir. İlçelerde su sıkıntısı devam etmekle birlikte İzmir her yağmur yağışında sulara teslim olmaktadır. Başta tarihi Kemeraltı çarşısı olmak üzere birçok işyeri ve evleri sular basmaktadır.  Oluşan manzaralar maalesef içler acısıdır” ifadelerini kullandı.

Pandemi sürecinde elde edilen başarıyı Soyer’in kendisine mal etmeye çalıştığını vurgulayan Kırkpınar, “Corona virüs ile mücadelede hükümetin başarısını kendisine mal eden Soyer, bakanlıklarımızın mücadelesini görmezden gelerek bireysel birtakım faaliyetlerde bulunmuştur. Buradan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanına asli görevlerini unutmamasını hatırlatıyor, İzmir’in sorunlarına bir an evvel çözüm bulmasını bekliyoruz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın