fbpx
ManşetPolitika

AK Partili Keseli: Cemil Tugay sorumluluktan kaçıyor!

Son gerçekleşen Meclis oturumunda Başkan ’ın konuyu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na havale etme çıkışına AK Parti’ den gecikmedi. AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Keseli, “Başkan Tugay sorumluluktan kaçıyor.” dedi.

Karşıyaka’da Cumhuriyet Mahallesi’nin yılan hikayesine dönen imar planlamasında ’li İlçe Belediye Başkanı Cemil Tugay, planlamadaki yetkisini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na aktarmak istedi. Meclis oturumunda yaptığı konuşmada, “Rica ediyorum, Çevre ve Şehircilik Bakanımıza deyin ki, Türkiye’nin genelinde uygulanan İmar Kanunu değil, Cumhuriyet Mahallesine özel olarak değiştirilmiş bir ek çıkarsın. Bu bölgeye özel İmar Kanunu düzenlesin. Önce oradan başlayalım” ifadelerini kullanan Cemil Tugay’a yanıt, AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Keseli’den geldi. Keseli şu ifadeleri kullandı: “Sayın Başkan Cemil Tugay, son Meclis oturumuyla birlikte, ilçedeki hakimiyetini yitirdiğini, belediye başkanlığı sorumluluğunu yerine getiremediğini açıkça itiraf etmiştir. Ne demektir bölgeye göre özel imar kanunu düzenlensin? Madem yapamıyorsunuz, o zaman koltuğu hangi gerekçe ile işgal ediyorsunuz? Bir kere 6306 sayılı yasayla kentsel dönüşüm bölgesi ilan edilmemiş bir yerde Bakanlık tarafından planlama yapılması mümkün değildir. Dolayısıyla, ‘Bakanlık yapsın’ diyerek kenara çekilmek, topu taca atmaktır. Siz önce bölgeyi kentsel dönüşüm alanı ilan etmek için gerekli çalışmayı yaparsınız, ondan sonra Bakanlık konuya müdahil olur.” dedi.

KENDİ PARTİSİ İÇİNDE YOK SAYILAN BİR KARŞIYAKA BELEDİYESİ

Keseli sözlerini şu şekilde sürdürdü; “İmar planı süreci içinde yaşanan aksaklıklara şöyle bir bakın. Belediye önce imar planını yapıyor ve imar planına çok fazla sayıda itiraz yağıyor belediye başkanı bu itirazları görmezden geliyor! Sonrasında vatandaş soluğu İzmir’e gelişinde Kılıçdaroğlu’nun yanında alıyor ve şikayette bulunuyor. Kılıçdaroğlu, program dışında olmasına rağmen tepkiler karşısında muhtarlığa gidip itirazları dinlemek zorunda kalıyor. Sonrasında CHP İl Başkanlığı’nda Karşıyaka Belediyesi yok sayılarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Başkanlığında mahalle muhtarı ile toplantı yapılıyor! Büyükşehir Belediye Başkanı daha sonra revizyon açıklaması yapıyor. Süreç muhtar, Büyükşehir ve CHP Genel Merkezi arasında işlerken Sayın Tugay apar topar Ankara’ya gidiyor, Genel Başkanı ile görüşüyor. Herkes kendisinden müjde beklerken, Sayın Tugay dilinin altındaki baklayı çıkartıyor! Sonuç yine hüsran, yine iş bilmezlik! Neymiş? Bakanlık yapsaymış… Sayın Tugay’ın burada şu sorulara cevap vermesi gerekiyor; Kendisi burada kötü polisi mi oynuyor, yoksa hem CHP Genel Başkanı’nın hem de Büyükşehir Belediye Başkanı’nın sözleri üzerine başka bir açıklama yaparak kendince örgütünden öç mü alıyor? Kendi partisi içinde yok sayılan bir Karşıyaka Belediyesi’ni bu konuda yalnızca AK Parti olarak bizlerin muhatap kabul etmesi, Cemil Tugay yönetimi için trajik bir durumdur.”

KILIÇDAROĞLU VE ’E, ‘BENİ YOK SAYANI, BEN DE YOK SAYARIM’ MESAJI MIDIR?

Sözlerine “Yönetmeyi de, mevzuatı da bilmiyorlar.” diyerek devam eden AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Keseli, “3 ay önce Karşıyaka Belediye Meclisi’nde Meclis Üyemiz Adem Öztürk, planların mutlaka bir revizyona ihtiyaç duyduğunu söylediğinde, siyasi bir kibir ile bunu görmezden gelenler, her geçen gün ilçemize ve Cumhuriyet Mahallemize zaman kaybettirmeye devam ediyor. Önceki belediye başkanı ilçemizden stadımızı, bugünün başkanı ise Cumhuriyet Mahallesi’nin geleceğini çalıyor. Karşıyaka halkı tüm bunların hesabını sandıkta sormak için gün saymaktadır. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ‘İmar planlarını biz yaptık, bölge halkı beğenmediği için iptal ettik.’ demesi üzerine Cemil Tugay’ın açıklama yaparak topu Bakanlığa atması ve bu kurumdan özel imar planı istemesi, Kılıçdaroğlu ve Soyer’e, ‘Beni yok sayanı, ben de yok sayarım’ mesajı mıdır?” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın