fbpx
ManşetPolitika

AK Partili Dağ’dan Soyer’e ‘elitist’ tepkisi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Kemeraltı esnafının Büyükşehir’de ağırladığı toplantıda sarf ettiği sözlere çok sert tepki gösterdi

AK Partili Hamza Dağ, Başkan Soyer’in toplantıda esnafa Kemeraltı’nın temizliğinin öneminden bahsederken söylediği, “Eğer Kemeraltı’nı temiz tutamazsak, ne aydınlatma, ne üstü kapama hepsi palavra! Pırıl pırıl yapmamız lazım. Bizim belli bir kalite seviyesinin altındaki insanlarımız o izmaritten rahatsız olmayabilir. Atılan çöplerden, uçuşan plastiklerden rahatsız olmayabilir. Ama bir tık yukarıdaki segment rahatsız oluyor. Çok affedersiniz ‘b.k götürüyor’ diyor ve gittiği yerde sonra çamur atıyor ‘gitmeyin berbat, pislik götürüyor’ diyorlar. Şimdi buraya sanatçıları getirelim diyoruz, temizliği sağlayamazsak oraya gelen sanatçı ters teper” sözlerine çok sert tepki gösterdi.

“SİZİN ELİTİST BİR ANLAYIŞYLA…”

AK Partili Hamza Dağ sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; 

“İzmir’de yaşayanları “arka sıradakiler ve ön sıradakiler” olarak ayıran Tunç Soyer bu kavramsallaştırmasını biraz daha somutlaştırmış. “Belli bir kalitenin altındaki insanlarımız” izmaritten rahatsız olmayabilirmiş. “Üst segment” Kemeraltı’nı temiz tutarsak gelirmiş. Kendi sorumluluğunuzu yerine getirmeyip, suçu vatandaşa atarak işin içinden çıkamazsınız. Kemeraltı temiz değilse bunun sorumlusu İzmir Büyükşehir Belediyesi’dir. Sizin elitist bir anlayışla tanımladığınız vatandaşlarımız değil.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın