fbpx
GündemManşet

AK Partili Baran’dan Cemil Tugay’a sel yanıtı: Kendinizi etkisiz eleman konumuna sokmaktan vazgeçin!

Karşıyaka’da yaşanan sel felaketi sonrası Başkan ’ın yetkisizlik çıkışına, AK Partili Ahmet Uğur Baran, “Kendinizi etkisiz eleman konumuna sokmaktan vazgeçin.” yanıtını verdi.

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın katıldığı canlı yayında ’de sonrası yaşanan sel felaketinde sorumluluk adresi olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı göstermesine AK Partili Büyükşehir Belediye Meclisi ve Karşıyaka Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uğur Baran’dan yanıt gecikmedi.

“20 SENEDİR YAPAMADILAR”

Başkan Cemil  Tugay’ın konuyilişkin açıklamasında geçerli tek sözünün “İnsanlar şikayet etmekte haklı” ifadesi olduğunu dile getiren Baran, “Karşıyaka da, İzmir Büyükşehir Belediyesi de 20 yıldır CHP tarafından yönetiliyor. 10 yılda Atatürk yurdu demir ağlarla ördü de, CHP İzmir’de 20 yıldır Karşıyaka’ya su baskınlarına karşı bir set öremedi. 20 senedir basit bir işi, oy deposu gibi gördüğü Karşıyaka’ya hak görmedi.” dedi.

“TEPKİMİZ TEDBİRSİZLİĞEDİR!”

AK Partili Baran, Cemil Tugay’ın bölgedeki sorumluluğun Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda olduğu söyleminin gerçeği yansıtmadığını belirtti. Baran, “Sayın Cemil Tugay’ın sözlerini doğru kabul edersek, o halde son dönemde Büyükşehir ile birlikteaa giriştikleri çalışma hukuksuz mu? Eğer çalışma hukuksuz değilse neden daha önce başlatılmadı? Yağmurun yağacağı zaman ortada, yaşanacak durum ortada. Sakın bizi afet siyasetiyle suçlamaya kalkmasınlar. Bizim tepkimiz tedbirsizliğedir. Bizim tepkimiz Karşıyaka halkının oyalanmasınadır. Karşıyaka’da olan biten her şeyden yetkisi ve gücü ölçüsünde belediye sorumludur. Fakat Sayın Cemil Tugay yapılanı Büyükşehir’e, yapılmayanı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na mal ederek kendisini etkisiz eleman konumuna sokmaktan vazgeçmelidir.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın