fbpx
GündemManşet

AK Partili Baran’dan Cemil Tugay’a çağrı: Kent A.Ş.’de olup bitenleri halka açıklayın!

AK Partili Ahmet Uğur Baran, ’da Başkan Cemil Tugay önderliğinde CHP içindeki Kent A.Ş zirvesinde konuşulanların şeffaf olarak halkla paylaşılması gerektiğini söyledi. Baran, “Kent A.Ş.’de olup bitenleri samimiyseniz şeffaf bir şekilde halka açıklayın” dedi.

Karşıyaka Başkanı Cemil Tugay’ın ilçede CHP’li belediye meclis üyeleriyle kent A.Ş ile ilgili toplantı yapması siyasi kulisleri hareketlendirdi. Toplantı başlarken CHP’li meclis üyelerinden Murat Öğüt’ün, Başkan Cemil Tugay tarafından dışarı çıkarıldığına yönelik haberlerin çıkmasıyla birlikte AK Parti’den de konuya ilişkin değerlendirme geldi.

Karşıyaka ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi AK Partili Ahmet Uğur Baran, CHP’nin kendi içinde Kent A.Ş ile ilgili toplantı yapması sonrası Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ı hedef aldı. Baran, “Kent A.Ş’de ters giden bir şeyler ki bu toplantıya ihtiyaç duyuldu. Peki bu toplantı neden sadece CHP’lilerin katılımıyla yapıldı? Hayırsız evlat dediğimiz için mi, belediyeyi felakete sürükleyecek dediğimiz için mi, malımızı mülkümüzü yedi doymadı dediğimiz için mi bizi bilgilendirme toplantısına çağırmadınız Sayın Tugay? Bizi geçtim, içinizdeki doğruyu söyleyenlere de mi tahammülünüz kalmadı?” ifadelerini kullandı.

“KENT A.Ş. BİR KARA DELİK HALİNE GELDİ”

Kent A.Ş.’nin mali tablosunun düzlüğe çıkarılamayışını zaafiyeti ve israf olarak tanımlayan Baran, “Birkaç gün önce hakkını alamayan Kent A.Ş. çalışanlarını işten çıkardınız. Ondan öncesinde kamunun mülkünü özel işletmeye teslim ettiniz. Umuyorum ki Karşıyaka için bir kara delik haline gelen Kent A.Ş. sizi de yutmaz Sayın Tugay. Bu nedenle gelin grubunuzla paylaştığınızı Karşıyakalılar ile de paylaşın. Eğer samimiyseniz gelin şeffaf olun.” dedi.

“EĞER HALI ALTINA SÜPÜRMEYE KALKARSANIZ…”

Başkan Tugay ve ekibini açık olmaya davet eden AK Partili Ahmet Uğur Baran, “Kent A.Ş’de ne olup bittiğini bilmek, buradan nemalanan, buranın etinden sütünden, keminden faydalanan varsa bu isimleri öğrenmek tüm Karşıyakalıların hakkıdır. Dahası eğer burayı tabir-i caizse arpalık haline getirenler varsa bu kişilerin önüne çıkarılması için gerekli hamleyi yapmak da Cemil Tugay’ın boynunun borcu, Karşıyaka’ya karşı vazifesidir. Bunu yapın ve biz de sizi samimiyetle alkışlayalım. Aksi takdirde; eğer bugün bir şeylerin üstünü örtmeye ve halının altına süpürmeye kalkarsanız, Karşıyaka halkı da sizi halının altına süpürür ve geçmişimizdeki tatsız bir anı olarak kalırsınız” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın