fbpx
GündemManşet

AK Parti’den Soyer’e ‘önerge’ cevabı: Esef verici!

Soyer’in AK Parti’nin PKK’yı kınama önergesinin mecliste neden reddedildiğine yönelik açıklamasına AK Parti’den jet yanıt geldi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, son günlerde bazı yayın organlarında “İzmir’de AK Parti’nin PKK’yı kınama önergesi reddedildi; CHP PKK’yı kınayamadı” başlıklarıyla yer alan haberler ve bu konuyla ilgili açıklama yaptı.

Soyer, açıklamasında “Meclisimize sunulan önergenin gündeme alınmamasının nedeni, şekil ve ciddiyet itibarıyla kabul edilemez olmasındandır. Meclisimizin isim vermeden, hukuki bir temele dayanmadan, dünyadaki tüm ülkeleri, Türkiye’deki sivil toplum örgütlerini, siyasi partileri, kurum ve kuruluşları töhmet altında bırakan, neredeyse dünyadaki herkesi teröre destek vermekle itham eden gayri ciddi bir açıklamayı gündeme alması beklenemez. Böyle bir kınama metninin kabulü aynı zamanda devletin güvenlik ve emniyetten sorumlu güçlerinin görevlerini yapmadığını kabul etmektir.” İfadelerini kullanmıştı.

HIZAL: ESEF VERİCİ!

Soyer’in açıklamalarına AK Parti’den jet yanıt geldi. AK Parti Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili avukat Özgür Hızal, sosyal medyadan açıklamada bulundu. Hızal, “Tunç Soyer, meclis üyemizin terörü lanetleme önergesini “ciddiyetsizlik ve siyasi rant kaygısı” olarak nitelendirmiş ve bu lanetleme metninin ülkemizi itibarsızlaştıracağını iddia etmiş. Önergenin (kendisine göre) daha ciddi ve siyasi rant gözetmeyen bir metnini kendileri düzenleyip meclise sunabilmeleri mümkünken bunu yapmayıp duyarsız kalan Soyer’in, Onlarca yıldır terörle ciddi mücadeleler veren bir ülkenin vatandaşı olarak böyle bir kınama metninden “itibarsızlık” sonucu çıkarması esef vericidir. Biz, asıl çekincelerinin beraber yol yürüdükleri terör örgütü uzantısına laf söyleyememeleri olduğunu çok iyi biliyoruz. Şehrimizdeki bir programda ağırladığı ve “Amed Belediye Başkanı” ünvanıyla anons ettirdiği görevden alınmış bir şahsın bağlı olduğu partiyi lanetlemesi çok da beklenebilir bir durum değildi tabi.” İfadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın