fbpx
ManşetPolitika

AK Parti’den ‘Doğu Perinçek’ açıklaması: Fasa fiso

Vatan Partisi ile bir ittifaklarının söz konusu olmadığını ileri süren Genel Başkan Yardımcısı , ’in “biz ittifakın içindeyiz” sözlerinin ‘fasa fiso’ olduğunu ifade etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, 42 TV’de yayınlanan Sümen6 programında Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek konuştu.

Hamza Dağ, “AK Parti ile Vatan Partisi’nin ittifakı mı?” sorusuna, “Böyle bir ittifakımız yok. O arkadaşların bir eleştirisi varsa bir kere doğru değil. Bizim ittifakımız ile. Doğu Perinçek’in bununla alakalı bir ifadesi var bunun üzerinden bir eleştiri getiriyorlarsa o zaman o Perinçek’in kendi kendine yapmış olduğu yorumların bizi bağlar bir tarafı yok. AK Parti’nin Vatan Partisi veya Doğu Perinçek ile bir ittifakı söz konusu değil.” cevabını verdi.

Perinçek’in ‘AK Parti bizim dediğimiz noktaya geldi’ yönündeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Hamza Dağ, “Bunların hepsi fasa fiso. Lafı güzaf. Biz ülkeyi yıllardır yönetiyoruz. Ülkeyi nasıl yönettiğimizi biliyoruz. Yüzde 0 küsur oranlarda olan partilerin yönlendirmesi. Bugüne kadar bunlara cevap verilmediyse kaale alınmadığı için. Vatan Partisi’nin böyle bir ittifakın içindeyiz demesini dikkate almanın bir anlamı yok.” şeklinde konuştu.

Vatan Partisi ve genel başkanı Doğu Perinçek, sık sık iktidarı öven ve AK Parti’nin kendilerini dinlediğini ileri süren açıklamalarıyla dikkat çekiyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın