fbpx
ManşetPolitika

AK Parti’de kongre mesaisi: 2 ilçenin kongresi ertelendi, gözler Genel Merkez’de!

AK Parti İzmir’de kongre maratonu sürüyor. Narlıdere’de mevcut başkan Kadir Bekar’ın aday olmama kararı alması sonrası cumartesi günkü Narlıdere kongresi ertelendi. Birden fazla adayın olduğu Tire’de gözler Genel Merkez’de. Geçtiğimiz hafta ertelenen Konak kongresi ise bir kez daha ertelendi.

Cumartesi günkü Narlıdere kongresi öncesi flaş bir gelişme yaşandı. Genel Merkezin yola devam kararı aldığı İlçe Başkanı Kadir Bekar, sosyal medyadan aday olmayacağını duyurdu. İl başkanlığı da yeni aday için çalışma başlatırken, kongreyi erteledi.

KONAK’TA BELİRSİZLİK

İlçe Başkanı Sait Başdaş’ın koronavirüse yakalandığı için süreçte karantinada kalması nedeniyle geçtiğimiz hafta ertelenen ve bu hafta sonu yapılacağı duyurulan Konak İlçe Kongresi bir kez daha ertelendi. Parti içinde Ekonomi Eski Bakanı, yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Adayı gösterilen Nihat Zeybekci’nin Sait Başdaş’ı istemediği, bu nedenle kongre tarihinde erteleme yaşandığı iddia ediliyor. Bir başka iddia da listede uzlaşılamadığı ve ikinci bir adayın adaylık hazırlığı yaptığı…

TİRE’DE GÖZLER GENEL MERKEZ’DE

Öte yandan Tire’de de birden fazla aday çıktı. Pazar günkü kongre öncesi il başkanlığı ve Genel Merkez süreci yakından takip ediyor. Tire’yle ilgili kararın Cuma günü verileceği öğrenildi. Tire’de Genel MErkez’İn kararıyla  birden fazla adayla kongrenin gerçekleşebileceği belirtildi. Tire’de  İlçe Başkanı Mert Falakalı, dışında Ali Kaygusuz ve Veysel Sağlam da aday.

Daha önce açıklanan takvimde 26 Eylül olarak duyurulan Güzelbahçe kongresi de süreçte 11 Ekim olarak değiştirilmişti.

Pazar günü Beydağ ve Ödemiş’te ise kongre gerçekleşecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın