fbpx
Politika

AK Parti İzmir listesi tartışma yarattı: Yönetim değil kaybedenler kulübü!

Görevden alınan İl Başkanı Aydın Şengül’ün ağırlığının hissedildiği liste üzerinde ciddi tartışmalar yapıldığı iddia ediliyor

AK Parti İzmir İl Başkanlığı’na 13 Nisan tarihinde atanan ve bir ay süren çalışma sonucu yönetim kurulunu oluşturan Kerem Ali Sürekli listesini onaya sundu. AK Parti Genel Başkanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte İstanbul’daki seçim çalışmalarında bulunan Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’e sunulan liste üzerinde tartışma yaşandığı parti kulislerinde konuşuluyor.

ESKİ YÖNETİMDEN 13 İSİM

Söz konusu listede bir önceki dönemden Gülşen Gezici, Burçin Oğuz, Dilaver Kişili, Hayrettin Uçak, Sefa Şahin, Aykut Dikencik, Ahmet Şimşek, Bora Ersan, Emrun Sulayıcı, Nail Kocabaş, Asil Çelik, Emre İlalan ve Mirhan Bedir isminin olduğu öğrenildi.

LİSTEDE KİMLER VAR?

50 kişilik asil listede yer alan bazı isimler arasında kaybeden belediye başkanları ve eski milletvekili babalarından dolayı yazılan oğullar dikkat çekti. gercekhaberci.com’un haberine göre; parti içindeki kaynaklarından edindiği bilgilere göre listede yer alan bazı isimler şöyle;

Seçimi açık farkla kaybeden belediye başkan adayları Melek Eroğlu, Ali Aslan, Hamit Nişancı, Ayda Maç. Mardinlileri temsilen İzmir eski Milletvekili Tevfik Ensari’nin oğlu Münir Ensari, OTOKENT’in eski Başkanı Yılmaz Akın, Kurucu il başkanı ve İzmir eski Milletvekili İsmail Katmerci’nin oğlu Furkan Katmerci, İl eski Başkanlarından Ömer Cihat Akay’ın oğlu Mücahit Akay, bir dönem Kadın Kolları İl Başkanı olan İzmir eski Milletvekili Nesrin Ulema, öneki dönem Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin, önceki dönem İl Gençlik Kolları Başkanı Adil Yüksel, İzmir’de devletin el koyduğu kurumlara kayyum atanması ile tanınan ve Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’a yakınlığı ile bilinen il eski yöneticilerinden Mustafa Gedikoğlu, İbrahim Ölmez, Mehmet Deniz Şimşek, milletvekili adayı olan Koray Battal, Ödemiş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kocaağa’nın oğlu Mehmet Kocaağa, İhsan Çoruhlu, Elif Özüm, Feyman özçelik, Mehmet Gökhan Çelik, Ayşe Cankurtaran, Emrullah Duran.

KAYBEDEN BAŞKANLAR YÖNETİMDE!

Öte yandan AK Parti’nin belediye başkanı olan ve 31 Mart Yerel Seçimlerinde koltuğunu kaybeden Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu ve Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu ile görevden alınan yönetim kurulunda Teşkilat Başkanı görevini yürüten Tanfer Kemerli, Bülent Delican döneminde kendisine ait haber sitesinde “Bülent Delican görevden alındı” şeklinde haber yapıp ardından özür dileyen, parti kulislerde Bülent Delican’a ‘operasyon’ yapmakla suçlanan Mehmet Tozlu’nun da listede olduğu bu isimler üzerinde tartışma yaşandığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Listenin yavaş yavaş yavaş şekillenmesinin ardından AK Parti İzmir kulislerinde “Yönetim değil kaybedenler kulübü” şeklinde yorumlandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın