fbpx
GündemManşet

9 Eylül kutlama programında neler var?

İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97’inci yıldönümü olan 9 Eylül, çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Program, sabah saat 09.00’da geleneksel hale dönüştürülen Zafer Yürüyüşü ile başlayıp, tüm gün devam edecek

İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97’inci yıldönümü nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek etkinlikler, saat 09.00’da geleneksel hale gelen Zafer Yürüyüşü ile başlayacak. Basmane Karakolu önünden başlayıp, Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak olan yürüyüşte 350 metrelik dev Türk Bayrağı taşınacak. Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından, saat 10.30’da İzmir Valiliği önünde bayrak töreni yapılacak.

Saat 11.15’te de yine Cumhuriyet Meydanı’nda resmi törenler düzenlenecek. Saat 17.00’de ise süvari birlikleri Cumhuriyet Meydanı’ndan Gündoğdu Meydanına kadar gidecek. Saat 17.30’da da Türk Yıldızları ve Solo Türk’ün gösterisi olacak. İzmir’in 97’inci kurtuluş yıldönümü kutlamalarının finali 20.30’daki fener alayıyla gerçekleşecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacak yürüyüş Kültürpark Lozan Kapısı’na kadar devam edecek.

DAYANIŞMA KONSERİ OLACAK

18 Ağustos’ta Karabağlar, Menderes ve Seferihisar’da çıkan yangınlar sonucunda zarar gören ormanlık alanların yeniden yeşillendirilmesi için yapılacak çalışmalara destek olmak amacıyla konserler de düzenlenecek. Kültürpark’ta gerçekleştirilecek dayanışma konserinde; Haluk Levent, Gazapizm, Anıl Piyancı, Serap Yağız, Niyazi Koyuncu, Oğuzhan Uğur, Edis, Halil Sezai, Gripin ve Hayko Cepkin sahne alacak. Yanan ormanlar için düzenlenen konserler nedeniyle fuara girişler gün boyu 10 TL olacak. Buradan elde edilecek gelir, yanan orman alanlarının yeniden yeşillendirilmesi için harcanacak. (DHA)

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın